Matematická mysl se u dětí probouzí kolem 2,5 let. Dítě je velmi vnímavé a zajímá se o logické souvislosti kolem sebe: na trávě jsou tři vrány, přijíždějí dva autobusy, dopravní značka má tvar kruhu, miluje různé vkládačky  s geometrickými tvary.

Místo podpory a reakce na jeho postřehy se však dítěti často dostane mechanické říkanky 1, 2, 3…10. Tu pak rádo na požádání odříká za potlesku příbuzných svému okolí. Až při nástupu do základní školy rodiče s překvapením zjistí, že to není právě to, co chtějí budoucí učitelé jejich ratolesti slyšet.

Přitom stačí dítě poslouchat, pomoci mu hledat matematiku v předškolním věku všude kolem sebe (např. akce MINTu) a třeba jednou za čas místo tabletu nabídnout dítěti nějakou užitečnou pomůcku (hračku). K překvapení některých rodičů jeho pozornost zaujme na dlouhou dobu a bude se k ní opakovaně vracet.

Jednou z mnoha pomůcek pro rozvoj matematické mysli jsou vyobrazené Velké perlové schody. Tato pomůcka je vhodná zejména pro probouzející se matematickou mysl dětí a jejich první početní operace, tedy pro věk od 2,5 do 5 let.

Zaregistrujte se na www.momentumbrno.cz a získáte tak možnost vyzkoušet si montessori pomůcky během prvního kurzu nezávazně a zdarma.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s